Permanentný make up obočia alebo inak povedané tetovanie obočia už nie je to, čo bývalo voľakedy, napríklad modré tetované oblúky v tetovacom štúdiu.  Cieľom permanentného make upu je dosiahnuť, čo najprirodenejší vzhľad, a to akoukoľvek metódou, ktorú ponúkame.Tetované obočie dokáže uľahčiť život:) Obočie je možné tetovať rôznymi spôsobmi. 3D microblaiding sa vykonáva špeciálnymi čepieľkami a ide o imitáciu chĺpkov a prístrojová metóda sa vykonáva tetovacím prístrojom.

Postup pri permanentnom make upe je pri všetkých metódach rovnaký:

  • dezinfekcia pokožky
  • nanesenie anestetika (potiera sa gél na znectlivenie)
  • pred kreslenie želaného tvaru a úprava vlastného obočia pinzetou
  • výber metódy a samotné tetovanie obočia
  • po tetovaní poučenie o starostlivosti o vytetované obočie

Starostlivosť o vytetované obočie:

  • Obočie je potrebné natierať 1-2 krát denne krémom určeným po tetovaní.
  • Približne na 3-4 deň po tetovaní  sa vytvoria na obočí sfarbené šupiny (chrastičky), ktoré sa postupne na 5-6 deň ošúpu. Tieto chrastičky sa nesmú strhávať a namáčať vo vode, je potrebné počkať, kým samé neodpadnú. Po odpadnutí chrastičiek ostane tetované obočie bledšie. Zhruba po 3-4 týždňoch od tetovania sa na obočí vytvorí nová vrstva pokožky, pigment sa v pokožke usadí a obočie získava na sýtosti.

Kontraindikácie:

Kožné poruchy, onkologickí pacienti v liečbe, vek nad 18 rokov, tehotenstvo

Korekcia obočia:

V prípade nových tetovaní je vždy potrebná pri akejkoľvek metóde, v období 4-6b týždňov po tetovaní. Korekcia slúži na zjednotenie pigmentu a kontrola tvaru.

Techniky tetovania obočia ktoré vykonávame:

3D MICROBLADING: je najprirodzenejšia úprava obočia čepieľkovou metódou. Táto metóda je vhodná pre klientky, ktoré ešte nejaké obočie majú a chcú docieliť tvar, zahustenie obočia a farbu. Samotný microblaiding vydrží 12-18 mesiacov, potom z pokožky úplne vymizne.

Kombinovaná metóda tetovania obočia: Jedná sa o microblaiding a prístrojovú metódu súčasne. Obočie vyzerá hustejšie pri kombinácii oboch metód a vydrží dlhšie cca 2-3 roky od tetovania. Najskôr sa tetuje čepieľkovou metódou (imitácia chĺpkov) a následne sa pretetuje a podfarbí tetovacím prístrojom.

Púdrová metóda tetovania obočia: Microblaiding nie je vhodný na všetky typy pleti na rozdiel od púdrovej metódy. Tetuje sa prístrojom a konečný efekt je prirodzené podfarbené obočie v želanom tvare bez ostrých kontúr. Vydrží 2-3 roky.

Klasická metóda tetovania obočia: Je technika, ktorá je vhodná pre výrazné obočie v želanom tvare a farbe. Táto metóda je najviac vhodná na pretetovanie starých tetovaných obočí. Vydrží 2-3 roky.